دستورالعمل استفاده از کیت تشخیص یائسگی

آزمایش کیت هورمون استیموله‌کننده فولیکول (FSH) (کلوئیدی)

حیطه تست

لطفاً تمام اطلاعات موجود در این دستورالعمل مصرف را قبل از انجام تست مطالعه کنید.این تست برای تشخیص کمیتی کیفی از سطوح هورمون تحریک کننده تخمک (FSH) در ادرار زنان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تست اطلاعات مفیدی را برای زنانی که قصد باروری دارند یا به سلامت تخمک، عملکردها و اختلالات تخمک‌گذاری توجه می‌کنند، فراهم می‌کند. همچنین، به تشخیص و درمان نقص ها فراسنجی و تخمدانی نیز کمک می‌کند.

 

اصول استفاده محصول

کیت تست هورمون تحریک کننده تخمک (FSH) (ذرات طلایی کلوئیدی) بر اساس اصول تکنیک برچسب‌گذاری با ذرات طلایی کلوئیدی و کروماتوگرافی ایمونی متداول دوپیکرانه آنتی‌بادی است. در طی تست، هورمون تحریک کننده تخمک (FSH) در نمونه ادرار از طریق انجام عملیات کاپیلاری به طول غشاء حرکت می‌کند تا با آنتی‌بادی مونوکلونال FSH که با ذرات طلایی کلوئیدی نانومتری متصل شده است و تشکیل می‌دهد، و به‌وسیلهٔ این فرآیند یک مرکب آنتی‌بادی-آنتی‌ژن ایجاد می‌کند.

محتویات کیت

  • میداستریم
  • دستورالعمل مصرف
  • جاذب رطوبت

تجهیزات مورد نیاز

  • ساعت‌شناسایی
  • ظرف پلاستیکی یکبار مصرف
  • نگهداری و تاریخ انقضاء
  • کیت را در دمای ۴˜۳۰ درجه سانتی‌گراد نگهداری کنید. آن را در محلی خنک و خشک نگه دارید و از نور محافظت کنید. فریز نکنید.
  • برای تاریخ انقضا، روی بسته‌بندی را مشاهده کنید.

جمع‌آوری نمونه

نمونه ادرار را با یک ظرف پلاستیکی یکبار مصرف یا شیشه‌ای جمع‌آوری کنید که تمیز، خشک و حاوی هیچ نگهدارنده‌ای نباشد. – اگر رسوبی در پایین ظرف وجود دارد، لطفاً از فرآیندهای رویت آن استفاده کنید. اگر زمان کافی برای انجام آزمایش نیست، نمونه ادرار می‌تواند برای ۴۸ ساعت در دمای ۲-۸ درجه سانتی‌گراد در یخچال نگهداری شود. قبل از آزمایش، نمونه‌ی نگهداری شده در یخچال باید به دمای اتاق برسد.

دستور العمل استفاده

در یک ظرف تمیز و خشک ادرار کنید.

کیت تست را از بسته فویلی خارج کرده و با محصول آشنا شوید. به‌ویژه در دماهای بالاتر از ۳۰ درجه سانتی‌گراد یا در محیط‌های با رطوبت بالا، باید کیت تست به‌سرعت استفاده شود.

میداستریم: درپوش میداستریم را بردارید، نوک میداستریم را در نمونه ادرار قرار دهید. حداقل حدود ۵ ثانیه منتظر بمانید و سپس کیت تست را روی سطح صافی قرار دهید. اگر تمایل دارید، نوک را به سمت پایین به سمت جریان ادرار خود اشاره دهید.

حدود ۵ دقیقه منتظر بمانید و سپس نتیجه را بخوانید. نتیجه را بعد از ۱۰ دقیقه نخوانید.

 

تفسیر نتایج

مثبت: دو خط قرمز قابل مشاهده هستند. یکی در ناحیه خط تست (T) و دیگری در ناحیه خط کنترل (C) قرار دارد. و خط در ناحیه خط تست (T) همانند یا تیره‌تر از خط در ناحیه خط کنترل (C) است. نتیجه مثبت نشانگر تمایل تخمدان به ورود به دوران یائسگی می‌باشد.

منفی: یک یا دو خط قرمز قابل مشاهده هستند. یکی در ناحیه تست (T) و دیگری در ناحیه کنترل (C) قرار دارد. و خط در ناحیه تست (T) کم‌رنگ‌تر از خط در ناحیه کنترل (C) است یا خطی در ناحیه تست (T) وجود ندارد. نتیجه منفی نشانگر عدم تشخیص موجودیت افزایش حاد هورمون تحریک کننده تخمک (FSH) می‌باشد.

نامعتبر: در ناحیه کنترل (C) هیچ خط قرمزی وجود ندارد. حجم نمونه کافی یا تکنیک‌های نادرست احتمالاً دلیل عدم تشخیص خط کنترل می‌باشد. مراجعه به فرآیند و تکرار آزمون با تست جدید. در صورت ادامه مشکل، فوراً از استفاده از کیت تست خودداری کنید و با نماینده محلی خود تماس بگیرید.

 

محدودیت ها

این تست فقط برای تشخیص کیفی هورمون تحریک کننده تخمک (FSH) در ادرار استفاده می‌شود.

فقط برای تشخیص درون‌مایه‌ای استفاده شود و نمی‌تواند مجدداً استفاده شود.

کیت تست یک آزمون کیفی اولیه است. بنابراین، مقدار کمیتی در FSH نمی‌تواند توسط این تست تعیین شود.

در برخی موارد نازایی، درمان گنادوتروپین، سرطان تخمدان و هیپوفیزوما ممکن است باعث تشخیص نادرست FSH شود.

داروهای هورمونی که سطح FSH را تحت تأثیر قرار می‌دهند، ممکن است باعث نتیجه منفی غلط شوند.

.لطفاً نتیجه را به موقع خوانده، نتیجه را بعد از ۱۰ دقیقه نخوانید.

 

مکانیسم عملکرد

حساسیت:کیت آزمایش هورمون استیموله کننده فولیکول (FSH) (ذرات طلا کلوئیدی) حساسیتی در شدت ۲۵ میکرو واحد بین‌المللی در میلی‌لیتر (mU/mL) یا بیشتر برای تشخیص هورمون FSH ارائه می‌دهد.

تداخل واکنش:نتایج منفی می‌شوند هنگام تشخیص هورمون لوتئینیزه تخمک‌گذاری (LH، ۲۰۰ میکرو واحد بین‌المللی در میلی‌لیتر (mIU/mL)، هورمون تحریک تیروئید (TSH، ۲۰۰ میکرو واحد بین‌المللی در میلی‌لیتر (μIU/mL) و هورمون گنادوتروپین زاده‌گانشان (HCG، ۱۰۰۰ میکرو واحد بین‌المللی در میلی‌لیتر (mIU/mL.

مواد تداخلی:مواد زیر که به طور احتمالی تداخلی ایجاد می‌کنند، تشخیص داده شده‌اند. هیچ یک از این مواد با غلظت آزمایش شده تداخلی در آزمایش ایجاد نکرده‌اند و ادرار با pH (از ۴ تا ۹) نیز بر نتیجه آزمایش تأثیری نداشته‌اند.

تکرارپذیری:با تشخیص مواد کنترل هورمون استیموله‌کننده فولیکول (FSH) با همان غلظت، نتایج پایدار بوده و شدت سیگنال (رنگ) تقریباً یکسان است.

هشدار ها

.از محصول استفاده نکنید اگر بسته‌بندی محصول خراب شده باشد، و محصول را قبل از تاریخ انقضا چاپ شده در کیسه فویلی مصرف کنید.

.لطفاً به زودی پس از باز کردن بسته، تست را انجام دهید تا از خیس شدن محصولات جلوگیری شود و نتیجه آزمایش تحت تأثیر قرار نگیرد.

.برای جلوگیری از آلودگی متقاطع نمونه‌ها، لطفاً غشاي نيتروسلولوزی روی محصول را لمس نکنید و هر آزمایش باید از ظرف نمونه‌گیری جدید استفاده کند.

– نمونه‌ای که آلوده شده باشد (مانند دارای سرکه یا پتاسیم‌آلوم) یا عملکرد نامناسب باعث نتایج نادرست می‌شود.

اگر در دوران بارداری باشید یا قبلاً وارد دوران یائسگی شده باشید، این آزمایش به درستی کار نخواهد کرد.

این آزمایش برای تعیین تخمک‌گذاری و بارداری استفاده نمی‌شود.

نتیجه مثبت به معنای غلظت FSH در نمونه‌های ادرار کمتر از ۲۵ میکرو واحد بین‌المللی در میلی‌لیتر (mU/mL) نیست (بیشتر از میانگین) و نشان‌دهنده نزدیک شدن تخمدان به یائسگی است. وقتی کاربر بدون یک دوره‌ی ماهیانه در ۱۲ ماه متوالی است، می‌توان آن را به عنوان یائسگی تعریف کرد.

وقتی کاربر علائمی مشابه یائسگی دارد، اما نتایج آزمایش منفی هستند، لطفاً به پزشک مراجعه کرده و برای تشخیص دقیق‌تر اقدام نمایید.

منبع

1.“Wound Care Essentials: Practice Principles” by Sharon Baranoski and Elizabeth A. Ayello

2.“Wound Care Made Incredibly Easy!” by Lippincott Williams & Wilkins

3.“Advanced Wound Repair Therapies” by Magnus Ågren and Patrick Harder Ydeholm

4.“Silver Nanoparticles: Synthesis, Characterization, Properties, Applications, and Therapeutic Approaches” – International Journal of Green Nanotechnology

5.“Silver Nanoparticles as Potential Antiviral Agents” – Molecules

6.“Nanotechnology for Wound Healing: An Update” – Wounds: A Compendium of Clinical Research and Practice

در صورت هرگونه سوال و مشکل در آزمون با این شماره  تماس  بگیرید:09010012202

علائم و اختصارات موجود در لیبل