مجله

سقط جنین، از دست دادن بارداری و پیامدهای آن

در این مقاله بینش هایی در مورد سقط جنین، از دست دادن بارداری و پیامدهای آنها برای باروری ارائه می دهد. این کتاب که توسط استیسی کولینو نوشته شده و توسط دکتر کارا لی اسمیت در 14 نوامبر 2022 مورد بررسی پزشکی قرار گرفته است، به بروز شایع ناراحتی عاطفی پس از سقط جنین می پردازد. سقط جنین اغلب بین 11 تا 22 درصد از بارداری ها در جامعه هدف اتفاق می افتد، که میزان آن در 13 هفته اول بیشتر است. پیامدهای عاطفی ناشی از سقط جنین شامل:افسردگی و احساس ناراحتی از دست دادن است دکتر آلیس دومار، دکتر روانشناس در حوزه مامائی، بر سرمایه گذاری عاطفی قابل توجهی که زنان پس از کشف بارداری خود انجام می دهند، تأکید می کند و غم و اندوه پس از سقط جنین را تشدید می کند.

پس از تجربه سقط جنین، زنان معمولاً به رویدادهای اخیر فکر می کنند تا بفهمند چه چیزی اشتباه بوده است. دکتر دومار خاطرنشان می کند که سرزنش خود امری رایج است، زیرا افراد به دنبال دلایلی هستند و پذیرش تصادفی غم انگیز این رویداد را چالش برانگیز می کند. تعیین علت دقیق یک سقط جنین خاص اغلب دشوار است. دکتر مری الن پاوون، پزشک و همکار دانشکده پزشکی فاینبرگ دانشگاه نورث وسترن، ناهنجاری های کروموزومی را به عنوان یک علت شایع برجسته می کند. یک مطالعه در سال 2018 که 1000 سقط جنین اولیه را مورد بررسی قرار داد، نشان داد که 50 درصد آنها نقص کروموزومی را در محصولات لقاح حاصل از بافت جفت یا جنین نشان دادند. این مقاله مروری جامع بر جنبه‌های عاطفی و پزشکی پیرامون سقط جنین ارائه می‌کند، چالش‌هایی که زنان با آن‌ها روبرو هستند و پیچیدگی‌های مربوط به درک و مقابله با سقط جنین را روشن می‌کند.
با توجه به این مقاله تشخیص زود هنگام بارداری قبل از تشکیل جنین می‌تواند عوارض و عواقب ناشی از سقط جنین را به شدت کاهش بدهد.
استفاده از تست های تشخیص خانگی را جدی بگیریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *